Engedélyezte az Európai Bizottság a Budapest Airport Holding felvásárlását
A bizottság szerint a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. és a VINCI Airports tervezett összefonódása nem vet fel versenyjogi aggályokat.
A bizottság szerint a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. és a VINCI Airports tervezett összefonódása nem vet fel versenyjogi aggályokat.
Két, az igazságszolgáltatáshoz köthető jogszabály elfogadását ítélte kielégítőnek Brüsszel, a források egy része azonban továbbra is blokkolva marad.
Még értékelni kell az elfogadott jogszabályokat – ennyit mondott a brüsszeli testület szóvivője arról, született-e már döntés a Magyarországnak szánt források felszabadításáról.
Persze azért nem minden pénzt kaphat meg Magyarország.
A pénteki szavazáson Svédország, Dánia és Finnország is tartózkodott.
Az Ukrajnával megkötött közúti áruszállítási megállapodás felülvizsgálatát akarják elérni.
Az uniós pénzügyminiszterek elfogadták az Európai Bizottság javaslatát, amely arra vonatkozott, hogy Magyarország módosíthassa a nemzeti helyreállítási tervét. Ezt azt jelenti, hogy ebből az uniós keretből most már 5,8 milliárd euró helyett 10,4 milliárd euróhoz nem fér hozzá a kormány, kivétel ez alól 920 millió euró előleg.
A testület szóvivője cáfolta a kormány állításait a Pfizer-perrel kapcsolatban.
Bírósági dokumentumok szerint a heti részletfizetést is felajánlotta a Pfizer a magyar kormánynak azokért az oltóanyagokért, amelyeknek az ügye most egy belga bíróság elé került. A magyar kormány a vakcinagyártó szerint 21 és félmilliárd forinttal tartozik – méghozzá azokért a vakcinákért, amelyekért két éve még lényegében könyörgött. Az ügy azonban ennél azért bonyolultabb, és nem Magyarország az egyetlen, amely úgy érzi, feleslegesen kellene milliárdokat fizetnie.
Jövő márciusban élesedik a digitális piacokról szóló jogszabály, ami sportszerűbb techpiaci versenyt és a felhasználói adatok erősebb védelmét biztosítaná. A riválisok lobbizása ellenére úgy tűnik viszont, hogy az iMessage ismét egérutat kap, megint ugyanazzal az indokkal, mint korábban.
Tuzson Bence szerint az uniós források egy részét blokkoló igazságügyi reform kapcsán már minden kérdésre választ adott a magyar kormány, az Európai Bizottság szerint azonban két válasz hiányzik.
A két cég felhőipari innovációi IPCEI-minősítést kaptak.
Megkerülhetetlen tényezőből marginális szereplővé válhat az Európai Unió, ha intézményeinek nem sikerül hamarosan megállapodniuk a mesterséges intelligenciát szabályozó törvényjavaslatról. Ez pedig nem egyszerű, mert az erős tagállamoknak vannak saját érdekeik.
Valószínűleg a folyamatban lévő uniós ügyek közül az egyik legbonyolultabbak a Magyarországnak járó pénzek befagyasztásával kapcsolatos eljárások. Különböző jogszabályok, egymást erősítő döntések, hivatkozások, párhuzamos magyarországi és brüsszeli történések útvesztőjében kell kiigazodnia nemcsak a hírek után érdeklődőknek, hanem a híreket megíróknak, azaz az újságíróknak is.
Lassan lejár a mandátuma az Európai Bizottság élén, de nem távozna.
Még két jogszabály-módosítás kell.
Vera Jourová elmondása szerint még mindig nem kaptak a válaszokat az igazságügyi reformról szóló kérdésekre.
A miniszter abban bízik, hogy még 2023-ban úgy dönt az Európai Bizottság, hogy Magyarország eleget tett a követelményeinek, így végre megérkezhetnek az eddig visszatartott EU-s pénzek.
Négy kontinensről és 57 országból, közel 400 döntéshozó, szakértő és civil szervezet képviselője találkozott Brüsszelben, hogy az embercsempészet elleni fellépésről egyeztessenek. Ha az Európai Bizottság tervei beteljesülnek, a jövőben Brüsszel válhat az embercsempészet elleni küzdelem egyik világszintű központjává.
A magyar biztos egyes képviselők szerint félrenéz, ha olyan országban sérülnek a demokrácia alapelvei, amely éppen csatlakozásra vár.